Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Durduğum nokta kendimi doğru tanımlayabildiğim nokta olmalıdır
18 Ağustos 2010 / 06:35
“İmana karşılık küfrü satın alanların meydanları doldurduğu bir dünyada yaşamak bireye daha fazla sorumluluk yüklemektedir.” diyor Bünyamin Zeran.

Vahyin hayata uygulanması her müslümana vazife iken, bu uygulama esnasında ortaya pek çok farklılık da çıkımakta. Zeran bu farklılıkların teferruatlarda kalmayıp itikadi konularda ortaya çıktığını vurguluyor.

 

Bunun sebebinin ise Vahyin bir kültür olarak algılanması olduğunu belirten Zeran, Vahyin hayatın merkezine oturması gerektiği ve her ne kadar laik, hümanist, liberal düşünce sıkıntısız, tasasız bir dünya vaat etse de insanın kendisini Rabbin terbiyesine bırakması gerektiğinin altını çiziyor.

 

Çünkü biz biliyor ve inanıyoruz ki gerçekte kazanacak olanlar onlardır, Rabbimizin vaadi doğrultusunda.

 

Durduğum nokta kendimi doğru tanımlayabildiğim nokta olmalıdır

Bu yazıya toplam (1) yorum eklenmiştir.
Z.Celik
18 Ağustos 2010 Çarşamba 21:39
Tefekkür
Gercekten insan kendini ve nicin var oldugunun derin derin düsündügünde Dünya ve icindekilerin kendisi icin, "kendisininde ALLAH icin yaratildiginin suuruna erisebilir. = Akilli insan aklini yerinde kullandigi kadar akllidir =
Kendini tanidikca görecek ki eksik ve yardima muhtac bir konumda o zaman ilahi güce siginarak gercek dosta uymus olur. Ic dünyasinda yenilenmeye giden elbette hayati sorgulamak icinde kileride "din " gercek
kaynagina uygun mu degilmi benim itikatim dogru mu gibi önemli sorulari pes pese nefsine sorabilen insan Allah c.c yardimi ve inayetiyle hakikata erisebilir ve mutlu olur o insan insallah.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Haberler
Kavram
Ercümend Özkan
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Ankara
4 / 12 °C
Hakkari
-6 / 10 °C
İstanbul
11 / 17 °C
İzmir
13 / 19 °C