Anasayfa » DUYURULAR » İKTİBAS DERGİSİ’NİN AĞUSTOS 2017/464 SAYISI ÇIKTI

İKTİBAS DERGİSİ’NİN AĞUSTOS 2017/464 SAYISI ÇIKTI

İktibas Dergisi Ağustos 2017/464. Sayısı ““Duruş Farklılıklarımız” ve “Hakikati Arayış”ta Israr” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.

 Bu sayımızda, Yorum bölümünde Abdullah PAMUK’un ““Duruş Farklılıklarımız” ve “Hakikati Arayış”ta Israr”; Kavramda ise İdeolojilere Göre Mülkiyet ve Ekonomik Düzen konusunun işlendiği yazılarını okuyabilirsiniz.

Düşünce yazılarında, Hüseyin BÜLBÜL’ün “Bir de Madalyonun Öbür Yüzüne Bakalım”; Hikmet ERTÜRK’ün “Asık Surat”; Osman COŞKUN’un “İlah’lar Şirketi”; Enes TARIMın “İlkel İçgüdülerimiz ve Toplumsal Akıl Tutulması”; Haydar ÖZTÜRK’ün “Kur’an’da Terhib ve Terğib” Ömer YILDIZ’ın “Sevgi ve Şefaat Bağlamında Şirk Kavramı Üzerine Bir Deneme”; Sinan Ulu’unu “Dikkat! Türkiye Bir “Hukuk” Devletidir” ile Hârûn GÖRMÜŞ’ün “Sınırsız Şirk: Vahdet-i Vücûd” yazılarını bulabilirsiniz.

Bir Kitap Bir Alıntı bölümünde da ise, Yaba yayınları tarafından Yaşar GÜNENÇ’in Çevirisi ile yayınlanan Hallac-ı Mansur’un “Tavasin Enel Hak (Ben Tanrıyım)” kitaptan Yaşar Gönenç’in önsöz yazısı olan “Mansur’un Tanrılaşma ve Şeytanlaşma Serüveni” ile “Hallac-ı Mansur’un Vasiyeti” başlıklı yazısını alıntıladık.

Mektuplara Cevaplarda ise Hüseyin BÜLBÜL’ün “Faizi Yiyende Yediren de Aynı Hükmün Mahkumudur” yazısının yanı sıra.

Sanat-Edebiyatta Tuba Karacan’ın Yenişafak.com’da yayınlanan “Sanal Alemde İnsanı Keşfetmek’ın” yazısı; Dünyabülteni.com’da Murat Sayımlar’ın “Tarihten gelen adam” Yazısı; Hakverdi Bedilli’nin “İsrail Doğdu, İnsanlık Öldü” yazısı ile Murat ARMIK’ın  “Sokaklardaki Ayazı Evinin Penceresinden İzlemek” Şiirini bulabilirsiniz.

  Dergimizin gündem bölümünde ise, her zamanki gibi özenle seçip iktibas ettiğimiz köşe yazılarını sizlerin istifadesine sunduk, zevkle okuyacağınıza inanıyoruz.

Abonelik İçin:

www.iktibasdergi@hotmail.com

Anlam Yayınları Ankara Merkez: Tuna Cad. 14/3 Kızılay, 0312.435 37 60

İktibas Kayseri Temsilciliği: Cumhuriyet Mah. Vatan Cad. Kiraz Apt. No: 21/3 ] Melikgazi

İktibas İstanbul Temsilciliği: Akşemsettin Mah. Fevzipaşa Cad. No: 43 D.:5 Fatih {Fatih Camii karşısı} Tel: 0 545 648 75 08

Dergimizi temin edeceğiniz Kitap evleri:

İstanbul Avrupa yakası

Ağaç Kitabevi

Adres:Fevzi Paşa Caddesi Şehit Kubilay Sokak No:6 Fatih/İstanbul

Tlf:0-212-6218331

İnkılab Kitabevi

Adres::Fevzi Paşa Caddesi Şehit Kubilay Sokak No:6/A-B Fatih/İstanbul

Tlf:0-212-5215776

Madve Kitabevi

Adres:Prof.Kazım İsmail Gürkan Cad. Üretman Han No:27 D:3 Cağaloğlu Fatih/İstanbul

Tlf:0-212-513 60 54

İstanbul Asya yakası

Kaknüs Kitabevi

Adres:Mimar Sinan Mah. Selami Ali Efendi Cad.No:5 Kızkulesi Kültür Merkezi Üsküdar/İstanbul

Tlf:0-216-341 08 65

Hakkında HABERLER

HABERLER

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayınlanmadıGerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir *

*